MUZIKAL HALOŠKO BRAJE

haloško braje

Ponavljali smo Muzikal Haloško braje s Tamburaši KUD-a Majšperk, pevskim zborom sv. Miklavža Majšperk, solisti (Mirko Vedlin, Janko Vedlin, Niko Sagadin, Franja Sagadin, Marija Bezjak, Tamara Sagadin, Branka Vedlin) in Frančekom (Marko Bezjak) in Micko (Andreja Doberšek).

Bili smo na Vurbergu – 13. 10. 2013, v Skorbi – 20. 10. 2013 in v domačem kraju, v dvorani KPC Majšperk – 27. 10. 2013. Krajši izsek iz Muzikla smo zaigrali še na Martinovanju na Prujski Gori – 11. 11. 2013.

To je bil zagotovo zelo obsežen projekt Kulturno-umetniškega društva Majšperk, saj smo v muzikal združili vse sekcije društva. Sodelovalo je okoli 50 nastopajočih in še nekaj tistih, ki jih ni bilo videti na odru, a so bili za ta projekt nepogrešljivi, saj so skrbeli za promocijo, sceno, pogostitev in da je vse teklo kot mora. Vsi smo se trudili, da bi predstavo kar najbolje odigrali, žrtvovali veliko časa, saj je bilo potrebno kar nekaj vaj. Vsem sodelujočim velika HVALA!

Projekt je bil nekaj posebnega. Nastal je čisto pravi, domači, haloški muzikal. Nismo si izposojali šolanih pevcev ali igralcev. Odločili smo se, da projekt izpeljemo z našimi člani – člani našega društva, da predstavimo nekaj kar je resnično značilno za naš kraj, za ta okoliš. Kaj bi to lahko bilo drugega kot vinska trta in največji jesenski praznik – trgatev. In tako je nastalo HALOŠKO BRAJE.

Dobili smo same dobre odzive ljudi in poželi navdušenje. Projekt ja uspel in morda se česa podobnega lotimo še kdaj v prihodnosti.
vurberk
vurberk2