Prišel je sveti Miklavž…

… in že 20-o leto obdaril predšolske otroke v občini Majšperk! Miklavz2014_1Miklavz2014
Vznemirjeni so ga pričakovali, z velikimi očmi in tresočimi rokami, saj so vedeli, da prihaja v spremstvu parkljev. A strah je bil zaman. Sveti Miklavž je otroke pohvalil in vse obdaril. Zaskrbljeni otroški obrazi pa so v hipu postali sijoči in nasmejani, pa tudi roke niso bile nič več tresoče, saj so nesle in stiskale veliko miklavževo darilo.
V Kulturno-umetniškem društvu Majšperk smo v petek, 5. 12. 2014, na predvečer Miklavževega v dvorani KPC Majšperk, otroke že dvajseto leto razveselili s posebno prireditvijo, namenjeno le njim – z Miklavževanjem. V začetku so lahko prisluhnili pesmici »Miklavžev prihod«, ki so jo ob spremljavi kitare zapeli najmlajši člani Mešanega pevskega zbora sv. Miklavža Majšperk: Klara in Lara Križanec, Nika Bezjak, Sara Bezjak, Zala Doberšek, Ajda Bezjak, Luka in Peter Cep. Nato pa so si ogledali lutkovno igrico. Že kar nekaj let namreč z nami sodelujejo tudi vzgojiteljice vrtca Majšperk, ki vsakič odigrajo kakšno zanimivo lutkovno igrico, tokrat o strašilu, ki je iskalo klobuk za svojo slamnato glavo.
Vseh dvajset let pa so del Miklavževanja tudi posebni dobrotniki, dobri ljudje iz naših krajev, ki s svojimi donacijami svetemu Miklavžu pomagajo kupiti darila za predšolske otroke. Tem gre še posebna zahvala!

Letos so Miklavžu pomagali:
OBČINA Majšperk
MARK METAL d.o.o.
Robert VEK s.p.
Zobotehnik, Avram JOVANOVIČ s.p.
Picerija ŠPAJZA Janez Vuk s.p.
RDPOT d.o.o.
Zasebna zobna ambulanta TOŠIĆ Zorica s.p.
Zasebna zobna ambulanta Velemir TRIFUNAC s.p.
Gradbene storitve ŽOLGER Jože s.p.
Računovodstvo Mateo ŠILOVINAC s.p.
ALMA-STEP d.o.o.
Zavarovanja Boštjan FRIC s.p.

EMAB d.o.o.
OPTIVAR d.o.o.
SVIT – Zolar d.o.o.
ŽUNKOVIČ Stojan s.p.
Računovodstvo LORBER Ida s.p.
Elektrostoritve Branko KODRIČ s.p.
Premični gostinski obrat Dejan ŽAFRAN s.p.
Frizerski atelje BRICO
ACD DECIAL d.o.o.
Slikopleskarstvo Vojko BUTOLEN s.p.
Mizarstvo Fredi VUK s.p.
Zaključna dela v gradbeništvu AVGUŠTIN Marjan s.p.
LONČARIČ Matilda s.p.
Dejan VUK s.p.
PAJNKIHER Karl s.p.
Mizarski servis GRABELJŠEK Rok s.p.
DOMAČIJA Vuk Lidija s.p.

Branka Vedlin